Klub histrorických vozidel

Horní Počernice

Aktuální informace

Poslední víkendovou sobotu v dubnu proběhne již tradičně Veterán Párty 2019.

Letos to bude v sobotu 27.4.2019 na Chvalské tvrzi v Horních Počernicích.

 


Vždy první středu v měsíci máme schůzku členů našeho sdružení. Srdečně zveme všechny zájemce více

Veterán Párty

 
 
 
 

 

Zajímavé fotografie ze všech pořádaných ročníků najdete v naší fotogalerii.

Reportáž z Veterán Párty 2014

Každý ročník Vetrán Párty pro vás připravujeme s velkým předstihem. Dá to opravdu docela dost práce a organizování a jediné co bohužel „neumíme“ zajistit je počasí. Když jsme celý týden před akcí sledovali pesimistické předpovědi počasí a když jsme v sobotu 26.4.2014 ráno v 6:00 na Chvalské tvrzi začali v mlze a zimě vše připravovat, moc elánu nám to nepřidalo. Ale mlha a zima se postupně rozplynula a počasí nám, jako doposud po všechny ročníky, dokonale vyšlo vstříc.

 

                                        

 

Účastnící Vetrán Párty se začali sjíždět po 8-mé hodině ranní a už pro ně bylo připraveno veškeré technické zázemí. Za sponzorské zajištění občerstvení pro majitele vystavených vozidel děkujeme majiteli restaurace Špejchar panu Davidu Fialovi.

 

                

                                                                 

 

Postupně jsme vozidla umísťovali na plochu areálu Chvalské tvrze, kde byl prostor rozdělen na automobily do roku 1945 a do roku 1970. Samostatnou sekcí byly automobily Aero, které ve spolupráci s Klubem Aero ČR touto akcí začaly letošní sezónu.

 

                 

                                                                 

 

Vlastní akce začala oficiálně v 10:00, kdy paní starostka Horních Počernic a naši konferenciéři slavnostně zahájili letošní ročník Veterán Párty. Po celou dobu akce se vstupy našich konferenciérů střídaly s živou hudbou na pódiu.

Děkujeme Městské části Praha 20 za záštitu nad touto akcí a poskytnutím těchto krásných prostor na Chvalské tvrzi.

 

                

 

Jak už bylo řečeno, naše Veterán Párty je určena pro „vše“ historické ve dvou kategoriích. Do roku 1945 a do roku 1970. Mladší stroje se zúčastnit mohly, měly své vyhrazené místo a nezúčastňovaly se žádných soutěží.

Když už jsme u soutěží, tak letos jich bylo připraveno opravdu hodně. Diváci si mohli zakoupit hlasovací lístky a hlasovat v soutěži o nejhezčí automobil a motocykl. Za svoje hlasování byli odměněni losováním o zajímavé ceny.

 

                

                                                                 

Odborná porota, složená z několika členů Klubu historických vozidel Horní Počernice a vybraných účastníků Vetrán Párty, vybrala nejhodnotnější exponáty.

 

                                          

 

Samostatnou a nejvíce hodnocenou byla soutěžní jízda Horními Počernicemi. Na vybrané trase byly rozmístěny čtyři stanoviště (jedno bylo u startu), kde na posádky čekaly soutěžní úkoly. Aby to nebylo tak jednoduché, tak jsme na trase měli ještě dvě tajná stanoviště, kde jsme kontrolovali a také přidělovali body za dodržení rychlosti na měřeném úseku 40km/hod a zastavení na křižovatce se znamením STOP. Toto skryté bodování pak pomohlo určit vítěze této jízdy.

Děkujeme také Městské a Státní policii, že nám pomohla při organizování této jízdy a zajistila tak bezpečnost všem účastníkům silničního provozu. 

 

 

               

               

               

 

Vyhodnocení soutěží dopadlo následovně:

Divácká soutěž o nejhezčí automobil:

1.      František Pahandl             Aero 50

2.      Jiří Cimr                           Tatra 87

3.      Jiří Voda                           Whiped Overland

Divácká soutěž o nejhezčí motocykl:

1.      Vladimír Loch                  BMW R10

2.      Milan Hájek                     JAWA 500 OHV

3.      Jan Forst                         Monet Goyon

Soutěž odborné poroty:

1.      MUDr Jiří Koťátko             Bugatti 43

2.      Jiří Voda                           Whiped Overland

3.      Neil Kirby                         Austin 12/4 Heavy  Tourer

Soutěžní jizda Horními Počernicemi:

1.      Petr Dražan                     Aero 30

2.      Eva Škundlová                 MGB Roadster

3.      Jaroslav Bareš                 Škoda Felicia

 

 

V letošním ročníku jsme přivítali 65 registrovaných automobilů a 14 registrovaných motocyklů. Mnoho vozidel ale přijelo a neregistrovalo se. Tato účast nás velice těší a uděláme vše pro to, aby se i na další ročníky sešlo mnoho zajímavých strojů.

Nejunikátnějším strojem letošní Veterán Párty byl automobil Bugatti 43, se kterým kdysi jezdila slavná závodnice Eliška Junková a dnes s ním dlouhá léta jezdí jeho majitel  pan MUDr. Jiří Koťátko.

 

                

 

Dalším hodně  „obléhaným“ strojem byl i stabilní motor Benz pana Teubnera.

 

                

 

Na ploše ale bylo opravdu mnoho motocyklů a automobilů, ať registrovaných na akci či ne. Každý návštěvník si opravdu mohl najít toho svého favorita. Bylo se opravdu na co se dívat a co obdivovat.

 

                

                

 

Na závěr děkujeme všem našim sponzorům, Počernickému divadlu, Hornopočernickým dobrovolným hasičům a hlavně také všem členům Klubu historických  vozidel Horní Počernice a jejich rodinným příslušníkům za pomoc při uspořádání této již tradiční akce.

 

                                                 

 

Veškerou fotodokumentaci z letošního ročníku ale i z předchozích pořádaných ročníků, najdete v naší fotogalerii. Je jich opravdu mnoho a třeba se tam i najdete...