Klub histrorických vozidel

Horní Počernice

Aktuální informace

Poslední víkendovou sobotu v dubnu proběhne již tradičně Veterán Párty 2019.

Letos to bude v sobotu 27.4.2019 na Chvalské tvrzi v Horních Počernicích.

 


Vždy první středu v měsíci máme schůzku členů našeho sdružení. Srdečně zveme všechny zájemce více

Veterán Párty

 
 
 
 

 

Zajímavé fotografie ze všech pořádaných ročníků najdete v naší fotogalerii.

Pozvánka na Veterán párty 2016

Veterán párty 2016

 

Veterán párty je již 6. ročníkem velmi krásným krokem zpět do minulosti. Do dob předválečných strojů a krásných dobových oblečení z 20. a 30. let minulého století a to vše na území Chvalské tvrze. Tato sešlost však není pouze poučnou a vzdělávací akcí, nýbrž dnem pro všechny milovníky a sběratele se stejným koníčkem a stejnou láskou ke starým automobilům a motorkám.

 

img_8645
img_8645 img_8645


„Párty“ je pro všechny lidi, kteří si chtějí promluvit o svém koníčku s lidmi, co jim rozumí. Krásnou atmosféru dotváří různé vsuvky, jako vystoupení pěveckých sborů a různé soutěže. Takže akce nezaujme pouze veteránisty, ale i lidi, kteří s touto tématikou nemají nic moc společného. Každopádně jde o nádhernou propagaci Horních Počernic, která je veřejností každoročně hojně navštěvovaná. Je totiž krásně poučnou i velice inspirující jak pro mládež, tak i širokou veřejnost.

„Každým rokem se o akci dozvídá čím dál tím více lidí s láskou k veteránům, o čem vypovídá i loňská návštěvnost a letos se počítá i s návštěvou ze zahraničí.“ říká o akci organizátor a jeden z veteránistů Jan Brunner.

_mg_6050
_mg_6050 _mg_6050

 

Tento sjezd milovníků aut je velmi důležitým zpříjemněním v životě každého sběratele. Komiksoví nadšenci mají různá expa, kde se také převlékají za své oblíbené hrdiny. Zároveň jim však nejde pouze o lidi stejné vášně, proto se mohou zájemci v autech i projet. Mohou se přijít podívat, jak se žilo na začátku toho, co se stalo naším denním chlebem. Nebo se jen projet historickým autobusem po Horních Počernicích, poslechnout si hudbu a udělat si pár fotek.

Veteránisté  si zde mohou vyměňovat názory celé hodiny a povídat si o svých historkách. O tom jak se dostali k veteránismu, o tom jak si koupili své první auto i o koníčku jako takovém. 20. a 30. léta však nejsou pravidlem. Lidé, kteří nemají možnost vlastnit předválečné veterány, se mohou pochlubit i poválečnými stroji.

Akce má skvělý ohlas po všech stránkách a panu Janu Brunnerovi chodí pravidelně spokojené emaily. Veterán párty vám nabízí pohled zpět, přiučení se něčemu novému a krásné odreagování.  Během akce se vyhlašuje divácká cena o nejhezčího veterána a vítězům je předáváno ocenění starosty obce.

Někteří lidé z okruhu veteránistů mají opravdu zajímavé příběhy, o kterých bychom rádi informovali v následujících vydáních.

 

 

           

Pokud jste tedy milovníky starých strojů a rádi byste si popovídali s někým, jako jste vy, nebo vás akce zaujala, ať už máte rádi staré stroje či nikoli, přijďte se 23. dubna podívat do areálu Chvalské tvrze. Jste srdečně zváni. Pokud byste letos návštěvu nestihli, akce probíhá každoročně poslední víkend v dubnu.