Klub histrorických vozidel

Horní Počernice

Aktuální informace

Poslední víkendovou sobotu v dubnu proběhne již tradičně Veterán Párty 2019.

Letos to bude v sobotu 27.4.2019 na Chvalské tvrzi v Horních Počernicích.

 


Vždy první středu v měsíci máme schůzku členů našeho sdružení. Srdečně zveme všechny zájemce více

Veterán Párty

 
 
 
 

 

Zajímavé fotografie ze všech pořádaných ročníků najdete v naší fotogalerii.

Motocykly Böhmerland - Čechie

Srazy těchto motocyklů pořádá firma Zezulka ve spolupráci s ÚMČ Praha 20 Horní Počernice a Klubem historických vozidel Praha. Tyto motocykly mají totiž i u nás v Horních Počernicích docela velkou "členskou základnu"...

Kdo neví, o jaké motocykly se jedná, může se podívat na fotografie, nebo může přijít osobně na na květnový sraz. Každopádně jde ale o nejdelší vyráběné motocykly na světě v letech 1925 až 1939 a to v Čechách! A mají i další prvenství na světě - ve výrobě a používání litých kol. 

Tyto jedinečné motocykly vyráběl od roku 1925 ve své dílně v Krásné Lípě mechanik Albin Hugo Leibisch. Pro český trh měly název Čechie a pro německý trh Böhmerland.

Zpočátku je vyráběl na zakázku, ale v roce 1931 pro velký zájem již přešel na jejich sériovou výrobu. Vyrábělo se 5 základních typů a to až do počátku 2.světové války v roce 1939.

Ve své době šlo o velice atraktivní motocykly, navíc cenově srovnatelné s jinými výrobci a které si získaly oblibu i mezi sportovními jezdci. A drží také jedno prvenství za litá kola na motocyklu, která vyráběli jako první na světě!

Přijďte se podívat na opravdu jedinečné motocykly, popovídat si s jejich majiteli a dozvědět se něco zajímavého o těchto strojích. Uvidíte, jak krásné motocykly se vyráběly v předválečném Československu a také se na vlastní oči můžete přesvědčit, že patřily a patří k nejdelším na světě (vyráběly se i jako čtyřmístné...).