Veteránpárty 2013

Tradičně, jako každý rok - poslední dubnovou sobotu se i 27.4.2013 konala na Chvalské tvrzi akce VETERANPARTY. Letos to byl již třetí ročník. Letošní ročník byl o to zajímavější, že byl spojen s ojedinělou výstavou o vzniku a vývoji automobilky Aero v areálu Chvalského zámku. Obě akce byly zajišťovány Klubem historických vozidel Horní Počernice pod záštitou MČ Praha 20 a jmenovitě paní starostky Hany Moravcové, která podpoře této akce věnovala značné úsilí.

        

Na akci se letos sjelo celkem 63 automobilů a motocyklů. Vozidla byla rozdělena do dvou kategorií do r.v. 1950 a do r.v. 1970. Mnozí účastníci dorazili i v dobových kostýmech a pro ně byla i připravena soutěž o nejhezčí kostým. Celá akce se nesla ve stylu první poloviny minulého století a tomu odpovídala i živá hudba z tohoto období. Krásným a pohodovým dnem provázeli účastníky akce a návštěvníky moderátoři Zuzka Foglarová a Honza Brunner. Tradičně byla uspořádána i jízda vozidel Horními Počernicemi, kde účastníci jízdy plnili i soutěžní úkoly, které pro ně připravili pracovníci Chvalské školy, Chvalští hasiči a pracovníci divadla Horní Počernice. Jízda a soutěže byly natolik vyrovnané, že nakonec o nejlepších muselo rozhodnout losování. Také diváci měli možnost hodnotit jednotlivá vozidla a rozhodli o nejlepších v obou kategoriích. Pokud se diváci hodnocení účastnili, tak měli možnost být sami vylosováni a získat hezkou cenu, kterých bylo celkem dvacet.

Byla to již tradičně velice pěkná akce, která opětovně velice pomáhá propagaci naší obce. Na akci již pravidelně přijíždějí mnozí účastníci, kteří ji velice dobře hodnotí a vyjádřili poděkování organizátorům s příslibem účasti v příštím roce. Všichni organizátoři byly nesmírně potěšeni velkou účastí veřejnosti a jejím zájmem o vystavená vozidla.

A jak dopadlo hodnocení a soutěže účastníků a diváků:

Soutěž automobilů do r.v. 1950:

1.místo – Kohoutek Petr – Praga Picollo – r.v. 1928

2. místo – Věrka a Bořek Zábřeský – Tatra 57B – r.v. 1939

3. místo – Čermák Václav – Zbrojovka Z4/18 – r.v. 1926

Soutěž automobilů do.r.v. 1970:

1.místo – Štundlová Eva – MGB roadster – r.v.1969

2.místo – Kverka Pavel – Renault 4CV – r.v. 1957

3.místo – Hašková Vlasta – Ford Mustang – r.v. 1967

Soutěž motocyklů:

1.místo – Morávek Josef – Ogar 2504 – r.v. 1947

2. místo – Brunner Jan – Čechie Bohmerland – r.v. 1927 – pořadatel, cena nebyla udělena

3.místo – Forst Jan – Monet Goyon – r.v.1924

4.místo – Hrdlička Zdeněk – motorové kolo Velosex 1700

Dále je třeba poděkovat členům Aero klubu, kteří připravili výstavu vozů Aero na Chvalském zámku a zajistili pro tuto výstavu nejen řadu unikátních písemných materiálů, ale především shromáždili a zapůjčili 12 vozidel . Bez jejich pomoci by tato unikátní výstava nemohla být vůbec zrealizována.

        

Poděkování zaslouží i sponzoři akce firmy KOBRAS , EKIS, Tiskárna Fabian a Pekařství Moravec. Na zdárném průběhu obou akcí se podílely především členové našeho Klubu historických vozidel ve spolupráci s chvalskými hasiči , pracovníky počernického divadla, chvalské školy a vedení Chvalského zámku.