Veteránpárty 2016

Veterán Párty 2016 - pozvánka

Veterán párty je již 6. ročníkem velmi krásným krokem zpět do minulosti. Do dob předválečných strojů a krásných dobových oblečení z 20. a 30. let minulého století a to vše na území Chvalské tvrze. Tato sešlost však není pouze poučnou a vzdělávací akcí, nýbrž dnem pro všechny milovníky a sběratele se stejným koníčkem a stejnou láskou ke starým automobilům a motorkám.

 

„Párty“ je pro všechny lidi, kteří si chtějí promluvit o svém koníčku s lidmi, co jim rozumí. Krásnou atmosféru dotváří různé vsuvky, jako vystoupení pěveckých sborů a různé soutěže. Takže akce nezaujme pouze veteránisty, ale i lidi, kteří s touto tématikou nemají nic moc společného. Každopádně jde o nádhernou propagaci Horních Počernic, která je veřejností každoročně hojně navštěvovaná. Je totiž krásně poučnou i velice inspirující jak pro mládež, tak i širokou veřejnost.
„Každým rokem se o akci dozvídá čím dál tím více lidí s láskou k veteránům, o čem vypovídá i loňská návštěvnost a letos se počítá i s návštěvou ze zahraničí.“ říká o akci organizátor a jeden z veteránistů Jan Brunner.

 

Tento sjezd milovníků aut je velmi důležitým zpříjemněním v životě každého sběratele. Komiksoví nadšenci mají různá expa, kde se také převlékají za své oblíbené hrdiny. Zároveň jim však nejde pouze o lidi stejné vášně, proto se mohou zájemci v autech i projet. Mohou se přijít podívat, jak se žilo na začátku toho, co se stalo naším denním chlebem. Nebo se jen projet historickým autobusem po Horních Počernicích, poslechnout si hudbu a udělat si pár fotek.
Veteránisté si zde mohou vyměňovat názory celé hodiny a povídat si o svých historkách. O tom jak se dostali k veteránismu, o tom jak si koupili své první auto i o koníčku jako takovém. 20. a 30. léta však nejsou pravidlem. Lidé, kteří nemají možnost vlastnit předválečné veterány, se mohou pochlubit i poválečnými stroji.
Akce má skvělý ohlas po všech stránkách a panu Janu Brunnerovi chodí pravidelně spokojené emaily. Veterán párty vám nabízí pohled zpět, přiučení se něčemu novému a krásné odreagování. Během akce se vyhlašuje divácká cena o nejhezčího veterána a vítězům je předáváno ocenění starosty obce.
Někteří lidé z okruhu veteránistů mají opravdu zajímavé příběhy, o kterých bychom rádi informovali v následujících vydáních.

 

Pokud jste tedy milovníky starých strojů a rádi byste si popovídali s někým, jako jste vy, nebo vás akce zaujala, ať už máte rádi staré stroje či nikoli, přijďte se 23. dubna podívat do areálu Chvalské tvrze. Jste srdečně zváni. Pokud byste letos návštěvu nestihli, akce probíhá každoročně poslední víkend v dubnu.

Veterán Párty 2016 - reportáž

 

V sobotu 23.4.2016 opět úspěšně proběhla VETERANPARTY 2016. Tato akce pořádaná Klubem historických vozidel Horní Počernice ve spolupráci s Městskou částí Praha 20 a dalšími spolupracujícími organizacemi, za podpory mnoha sponzorů přilákala mnoho počerňáků strávit příjemný den na Chvalské tvrzi.

 

Na akci se sešlo 86 historických vozidel a 14 motocyklů od r.v. 1923 do r.1970. Součástí celodenního programu, provázeného živou hudbou, byla řada soutěží. Diváci se mohli zapojit do hlasování o nejhezčí vozidlo a ve slosování hlasovacích kuponů vyhrát některou z více jak 100 hodnotných cen. V této divácké soutěži zvítězil pan Jan Weitz s vozem Tatra 57Sport z r.1932. Trasa letošní jízdy historických vozidel, na které posádky plnily soutěžní úkoly, vedla do Brandýsa nad Labem a zpět. Vítězem letošní jízdy se stal pan František Martykáň s vozem Ford Mustang. V hodnocení odborné poroty o nejhodnotnější historické vozidlo zvítězil pan Lněnička Jiří s vozem Hupmobil roadster z r.1930. Zajímavou součástí akce byla přehlídka a vyhodnocení historických kostýmů z 20.-30.let minulého století, kterou velice zajímavým komentářem provázela členka klubu paní Nataša Hadačová. Vítězem soutěže historických kostýmů se stali manželé Weitzovi s oblečením ladícím s jejich Tatrou z r.1932.

Motto letošní akce bylo: PRO DOBROU VĚC MUŽEME VŠICHNI SPOLUPRACOVAT A BAVIT SE. Toto heslo se plně naplnilo. Na úspěchu akce měli velký podíl děti a zástupci místních spolků a organizací Divizna, Azylový dům, MUM a Chráněné bydlení. Ti nejen přispěli na provoz historického autobusu, ale děti namalovaly i diplomy pro účastníky a obrázky jejich vozidel, které osobně předávaly. Potvrdilo se, že i děti s různým stupněm postižení, nebo sociálního vyloučení, se mohou zapojit do těchto akcí a sami prožít den plný zážitků.

Za úspěchem akce jsou sponzoři, bez jejichž pomoci by nebylo možné akci realizovat v tomto rozsahu. Jsou to především: Česká podnikatelská pojišťovna, firmy LEKO, KOBRAS, BR-TRADE, PEKAŘSTVÍ MORAVEC, Restaurace BOWLING, EKIS, STUDIO 66, SVĚT NÁŘADÍ, Vinotéka pana Brotánka a počernický občan pan JUDr. Milan Usnul.

Závěrem je třeba poděkovat MČ Praha 20 Horní Počernice za vzornou spoluúčast a pomoc na pořádání akce a jmenovitě paní starostce Haně Moravcové, která se do organizace akce zapojila nejen jako čelný představitel naší Městské části, ale i jako organizační pracovník a pomocník ve štábu akce i v úseku občerstvení.

Poděkování patří také především všem členům klubu za obětavou práci při realizaci akce.

 

         

 

V příštím čísle Hornopočernického zpravodaje přineseme obsáhlejší reportáž a další foto. Již teď se s průběhem akce a zajímavostmi z ní můžete seznámit na stránkách našeho Klubu historických vozidel  www.khv-pocernice.cz.  

Těšíme se společně s vámi již na VETERANPARTY 2017.

 

Za KHV Horní Počernice

Brunner Jan
místopředseda klubu